Politiet melder om en arbeidsulykke på Myrefjell i Rollag tirsdag formiddag. Politiet fikk melding om ulykken klokken 11, men hendelsen skal ha skjedd litt tidligere.

En mann i 20-årene har blitt skutt i beinet med en spikerpistol ved et uhell.

Undersøker hendelsesforløpet

– Mannen er ansatt i et firma i forbindelse med et byggeprosjekt. Akkurat hvilke skader han har vet vi ikke ennå, ettersom det er helsevesenet som har vært i kontakt med mannen, forteller Roger Aaser, operasjonsleder i Sør-Øst politidistrikt.

Mannen er kjørt til Kongsberg sykehus i ambulanse for videre behandling.

Politiet følger opp med å undersøke hendelsesforløpet.

– Vi skal ta en prat med vedkommende på sykehuset, og evt. arbeidsgiver, så tar vi en vurdering om det er behov for å se spikerpistolen. Det avhenger av skadeomfanget og hva mannen sier, som avgjør hva vi gjør videre. Er det grunn til å tro at mannen er alvorlig skadet, så vil vi etterforske ulykken, forteller Aaser.

Det opprettes sak på forholdet.