Jazzen i dag (lørdag)

KOMMER TILBAKE: Adam Douglas var på Kirketorget i fjor og kommer til Gamle Norge i kveld.

KOMMER TILBAKE: Adam Douglas var på Kirketorget i fjor og kommer til Gamle Norge i kveld. Foto:

Her er programmet for jazzlørdagen.

DEL

Kl. 13.00. REMIKSME: Hanne Hukkelberg & Fredrik Høyer på Lågdalsmuseet.

Kl. 13.00. Jonas Cambien trio på EnergiMølla.

Kl. 14.00. Poesioasen: Jonas Fjeld på Christians kjeller.

Kl. 14.00. The Real Thing på Privat Bar.

Kl. 14.45. Jazzfilm: It Must Schwing - the blue note story på Krona kino.

Kl. 15.00. Avanthagen på Smeltehytta.

Kl. 16.00. Øystein Sunde på Gamle Norge.

Kl. 17.00. Jazzfilm: en ny reise, Snah & Ole Kvernberg Mechanical Fair på Krona kino.

Kl. 17.30. Eirik Hegdal: Musical Balloon i Sølvsalen.

Kl. 19.00. Sing the Truth i Kongsberg Musikkteater.

Kl. 19.00. Alan Walker og Highasakite på Kirketorget.

Kl. 19.00. EXOTERM på EnergiMølla.

Kl. 21.00 og 23.00. Hile Louise Asbjørnsen + jam på Argus Grand Hotell.

Kl. 21.30. Sylvie Courvoiser & Mark Feldman Quartet feat. Drew Gress and Tony Rainey på Smeltehytta.

Kl. 22.30. Red Hot på Christians kjeller.

Kl. 23.00. Adam Douglas med Hanne Boel på Gamle Norge.

Kl. 23.00. Festivalnach på Magazinet.

Kl. 23.59. Amadou & Mariam + The Blind Boys of Alabama i Kongsberg kirke.

Kl. 23.59. Møster! på EnergiMølla.

Barnivalen:

Kl. 11.00. Parken åpner.

Kl. 11.30. Monsterjazz.

Kl. 12.00, 13.00 og 15.00. GeoLab Kahoot med Norsk Bergverksmuseum.

Kl. 12.15, 13.45 og 15.15. Lydsafari.

Kl. 12.30 og 14.00. Teaterkomiteen.

Kl. 13.00. Bydyra / Tusmørket.

Kl. 14.40. Isak.

Kl. 16.00 Parken stenger.

Festivalgata:

Kl. 11.00. Jazzå.

Kl. 12.30. Buuvs.

Kl. 14.00. Swing'it.

Kl. 15.30. Ian & the Jazzheads.

Kl. 17.00. Vollen Big Band.

Kl. 18.30. Myyst.

Kl. 20.00. Funkelia Groove Company.

Kl. 21.00. DJ Ole K.

Jazzboksen:

Kl. 12.00. Jazzprat.

Kl. 14.00. Ayko.

Kl. 15.30. Tuur.

Kl. 17.00. Ask Carol.

Kl. 19.00. Isa.

Kl. 21.30. Laura Perrudin.

kl. 22.30. DJ Dust.

Artikkeltags