Gå til sidens hovedinnhold

Lokale folk til topps under markenskappleiken

Artikkelen er over 2 år gammel

Ingen Kongsbergmarken uten kappleik på Lågdalsmuseet. Mange lokale gjorde det bra.

Her er resultatlisten etter årets markenskappleik:

Rekrutt

Dans:

Aksel Hovda Rostad, Gransherad spel- og dansarlag.

Spel:

Aksel Hovda Rostad, Gransherad spel- og dansarlag.

 

Solo og lag

Lagdans junior:

Småjondølenes dansarlag, 59 poeng.

Lagdans senior:

Småjondølenes dansarlag, 79 poeng.

Lausdans A:

Ola Narverud, Småjondølenes dansarlag, 82 poeng.

Lausdans B:

Knut Boksasp Berge, Tinn Spelemannslag, 83 poeng.

Mikkel Åsberg Arntsen, Geilo Spelemannslag, 78 poeng.

Even E. Westeng, Gransherad / Småjondølene, 78 poeng.

Lausdans C:

Frederik Brevik Jacobsen, Bulder og Brak, 74 poeng.

Vilde E. Westeng, Gransherad spel- og dansarlag, 72 poeng.

Ånund Meberg Myhren, Bulder og Brak, 71 poeng.

 

Vokal

Vokal B:

Knut Halvor Traaen, Numedal spel- og dansarlag, 74 poeng.

Anette Fanitulla Trengen Apeland, Kongsberg spel- og dansarlag, 65 poeng.

Vokal C:

Malin Røysland Skårberg, Tinn Spelemannslag, 65 poeng.

Martine Sofie Trengen Apeland, Kongsberg spel- og dansarlag, 48 poeng.

Vokal D:

Terryanne Reinert, Leikarringen i Haug B: U. 62 poeng.

Elfi Sverdrup, Vestfold, 61 poeng.

Dans

Dans fele klasse B:

Benjamin Rygh og Andrea Rygh, FolkOrg, 71 poeng.

Dans klasse A:

Sigbjørn Rua og Hege Johnrud, Småjondølene dansarlag, 90 poeng.

Ola Narverud og Ingebjørg Bø, Smøjondølene / Bø, 79 poeng.

Svein Aasen og Kjersti Aasen, Numedal spel. og dansarlag, 73 poeng.

Tom Løvlid og Anna Marie Pluhar, Småjondølene / Hardanger, 73 poeng.

Dans klasse B:

Knut Boksasp Berge og Birgit Haukås (gangar), Tinn Spelemannslag, 75 poeng.

Even E. Westeng og Tone Anne Tveiten, Gransherad spel- og dansarlag, 74 poeng.

Såmund Midtbøen og Åsne Haugen (gangar), Tinn spelemannslag, 74 poeng.

Såmund Midtbøen og Åsne Haugen (springar), Tinn spelemannslag, 73 poeng.

Knut Boksasp Berge og Birgit Haukås (springar), Tinn spelemannslag, 73 poeng.

Sondre Haugen og Heidrun Midtbøen, Tinn spelemannslag, 68 poeng.

Dans klasse C:

Neri Bakkjen og Vilde E. Westeng (gangar), FolkOrg, 73 poeng.

Malin Røysland Skårberg med følge, Tinn Spelemannslag, 72 poeng.

Jon Inge Særsland og Vilde Lerstang (gangar), Tinn / Nes, 70 poeng.

Vilde E. Westeng og Neri Bakkjen (springar), Gransherad / FolkOrg, 70 poeng.

Ingrind Jøtun Fauske og Eikir Resset Mølerplass, Gol spel- og dansarlag, 67 poeng.

Jon Inge Særsland og Vilde Lerstang (springar), Tinn / Nes, 67 poeng.

Dans klasse D:

Anne Marie Pluhar og Tom Løvli, Hardanger, 70 poeng.

Knut Boksasp Berge og Birgit Haukås, Tinn spelemannslag, 73 poeng.

Sondre Haugen og Heidrun Midtbøen, Tinne spelemannslag, 68 poeng.

Spel

Durspel senior:

Anders Herfoss, Ål spel- og dansarlag, 85 poeng.

Eldre instrument junior:

Andrea Søgnen, Gol spel- og dansarlag, 77 poeng.

Frederik Brevik Jacobsen, Bulder og Brak, 70 poeng.

Ånund Meberg Myhren, Bulder og Brak, 70 poeng.

Jon Inge Særsland, Tinn Spelemannslag, 63 poeng.

Eldre instrument senior:

Hege Weseth, Numedal spel- og dansarlag, 79 poeng.

Eivind Tanche-Larsen Knutsen, Setesdal spelemannslag, 76 poeng.

Even E. Westeng, Gransherad spel- og dansarlag, 71 poeng.

Gruppespill:

Feleboga – Hans-Hinrich Thedens, FolkOrg, 62 poeng.

Hardingfele A:

Lars-Ingar Meyer Fjeld, Spelemannslaget Vårlengt, 92 poeng.

Herbjørn Liahagen, Hemsedal spelemannslag, 83 poeng.

Steinar Strøm, Sigdal spellemannslag, 82 poeng.

Hardingfele B:

Svein Olav Krontveit, Falkeriset Folkemusikklag, 80 poeng.

Birgit Haukås, Tinn Spelemannslag, 76 poeng.

Eivind Tanche-Larsen Knutsen, Setesdal spelemannslag, 72 poeng.

Rebecca Lofft, Hallingdal Låtelag / Ål spel- og dansarlag, 71 poeng.

Niels J. Røine, Vestre Slidre, 71 poeng.

Hans-Hinrich Thedens, Laget for folkemusikk, 59 poeng.

Elizabeth Gaver, FolkOrg, 48 poeng.

Even E. Westeng, Gransherad spel- og dansarlag, 45 poeng.

Ingar Vaskinn, Kongsberg spel- og dansarlag, 45 poeng.

Eilev Groven Myhren, Hallinglaget i Oslo, 44 poeng.

Tale Tvitekkja, FolkOrg, 40 poeng.

Hardingfele C:

Vilde E. Weseteng, Gransherad spel- og dansarlag, 61 poeng.

Kjetil Meberg Myhren, FolkOrg, 61 poeng.

Hardingfele D:

Loretta Kelley, Hardanger, 77 poeng.

LES OGSÅ:

Barna sjarmerte på sjokoladekappleik

Merete Solli slapp sitt første album

Får 12.000 kroner ekstra

Slik vil de lage litt mer liv i Kongsberg

Kommentarer til denne saken

Kommentarfeltet er stengt. Det åpner igjen klokken 06:00.