Ap klar med Viken-liste

Bjørn Tore Ødegården står på 10. plass til fylkestingsvalget 2019.

DEL

Arbeiderpartiets Viken-lag er klart.

Lørdag 12. januar ble det historiske møtet avholdt på Folkets Hus i Lillestrøm. Tonje Brenna (31) fra Jessheim ble valgt som toppkandidat for Arbeiderpartiet i Viken.

Høyeste listeplassering fra Kongsberg, er Bjørn Tore Ødegården som har representert i en årrekke i fylkestinget Buskerud. Han er på 10. plass.

Tale

– ​​Jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven, og jobbe hver dag for at Viken skal være et godt fylke å bo i. Vi lover å stå på for at skolene våre, nærings- og arbeidslivet og kollektivtilbudet skal bli best mulig, sier Brenna

– I de videregående skolene vil vi bygge sterke team med gode fagfolk rundt elevene slik at læreren får være lærer og eleven kan bli sett og hørt som et helt menneske.

Brenna ønsker å bli Vikens første fylkesrådsleder, som er den ledende posisjonen når det nye fylket skal styres etter parlamentarisk modell.

Ryberg på andre

Roger Ryberg (66) er Arbeiderpartiets fylkesordførerkandidat og har andreplassen på lista. Han er i dag fylkesordfører i Buskerud.

– Programmet vi har vedtatt gir oss et veldig godt utgangspunkt for å lage politikk for innbyggerne i Viken. Jeg gleder meg veldig til å være med og lede vår fylkestingsgruppe i en spenstig ny region – Norges største!

Ryberg bor i Hurum som blir en del av Asker kommune fra 2020.

Siv Henriette Jakobsen (52) er Arbeiderpartiets tredjekandidat. Hun er i dag varaordfører i Østfold og bor i Moss.

VIKEN ARBEIDERPARTI FYLKESTINGSVALGET 2019

  1.  Tonje Brenna 1987 Ullensaker

  2.  Roger Ryberg  1952 Asker

  3.  Siv Henriette Jacobsen 1966 Moss

  4.  Andreas Lervik 1969 Sarpsborg

  5.  Hoda Imad 1995 AUF/Nordre Follo

  6.  Jens Petter Hagen 1957 LO/Lillestrøm

  7.  Tonje Kristensen 1988 LO/Drammen

  8.  Rune Fredriksen 1972 Fredrikstad

  9.  Torunn Skottevik 1964 Lørenskog

  10. Bjørn Tore Ødegården 1970 Kongsberg

  11. Cecilie Agnalt 1978 Skiptvet

  12. Are Helseth 1955 Bærum

  13. Gunvor Eldegard 1963 Nordre Follo

  14. Erik Kaupang 1966 Hol

  15. Anne Sandum 1973 Ringerike

  16. Fredrik Kveseth 1999 AUF/Fredrikstad

  17. Hege Dubec 1976 LO/Fredrikstad

  18. Martin Ludvigsen 1986 Vestby

  19. Jenny Evjen 1984 Nes i Akershus

  20. Mons Ivar Mjelde 1979 Ringerike

  21. Bhanuja Rasiah 1997 AUF/Drammen

  22. Lars Pedersen Due 1970 Halden

  23. Petra Brinch 1997 AUF/Indre Østfold

  24. Ole Guttorm Brenden 1977 LO/Eidsvoll

  25. Ina Libak 1989 AUF/Ås

  26. Steinar Berthelsen 1950 Rollag

  27. Grete Lise Lunde Ingerøe 1958 Sarpsborg

  28. Tobias Linge 1997 AUF/Bærum

  29. Elin Maria L’Estrange 1987 Ullensaker

  30. Terje Bråthen 1949 Modum

  31. Anne Kristin Hov Hilleren 1965 Øvre Eiker

  32. Terje Moland Pedersen 1952 Fredrikstad

  33. Tove Steen 1955 Lillestrøm

  34. Vidar Mikalsen 1963 Asker

  35. Camilla Aas 1988 Indre Østfold

  36. Runar Landsverk 1982 Kongsberg

  37. Tone Merethe Hansen 1957 Frogn

  38. Sigmund Valberg 1972 Lillestrøm

  39. Inger Lønseth 1945 Drammen

  40. Terje Olsson 1958 LO/Indre Østfold

  41. Kari Aalerud 1952 Bærum

  42. Terje Granerud 1951 Rælingen

  43. Dagny Christin Sten 1960 Jevnaker

  44. Bendik Thun 1995 AUF/Drammen

  45. Aase Furali 1952 Sarpsborg

  46. Atle Ottesen 1979 Fredrikstad

  47. Iselin Andresen Olafsen 2000 Nannestad

  48. Ivar Ekanger 1954 Ås

  49. Merete Gandrud 1970 Flå

  50. Trygve Westgård 1948 Indre Østfold

  51. Mona Vaugner 1973 Hvaler

  52. Amund Kjernli 1957 Lillestrøm

  53. Merete Bellingmo 1963 Nordre Follo

  54. Ståle Skjønhaug 1979 Ringerike

  55. Marte Gustavsen Ødegården 1993 Kongsberg

  56. Jarle Tranøy 1982 Råde

  57. Maria Imrik 1997 AUF/Fredrikstad

  58. Steinar Ottesen 1982 Aurskog-Høland

  59. Marianne Riis-Rasmussen 1960 Asker

  60. Øyvind Kleven 1957 Øvre Eiker

  61. Karine Pedersen 1999 AUF/Ringerike

  62. Petter Trønnes 1971 LO/Indre Østfold

  63. Laila Rode Olsen 1957 Rakkestad

  64. Terje Vestby 1949 Lunner

  65. Unni Garsjømoen 1950 Hurdal

  66. Ove Solberg 1961 LO/Lier

  67. Wenche Olsen 1965 Halden

  68. Øivind Sand 1953 Rælingen

  69. Vilde Eriksen Bjerknes 1975 Enebakk

  70. Svein Vargan 1965 Ringerike

  71. Eli Svarverud 1960 Sigdal

  72. Chiga Bisimwa 1981 Sarpsborg

  73. Irene Bekkevold Berg 1962 Lillestrøm

  74. Arne Andreas Olsen 1965 Nittedal

  75. Shkendie Shala 1981 Halden

  76. Terje Berghagen 1982 LO/Ringerike

  77. Rita Hirsum Lystad 1963 Frogn

  78. Jørgen Lorentzen 1956 Nesodden

  79. Signe Ramson Høie 1999 Lier

  80. Jaran Berg 1987 Fredrikstad

  81. Dagny Arnestad 1946 Bærum

  82. Dag Johnsrud 1953 Nordre Follo

  83. Helene Bøsei Olsen 1994 Hole

  84. Rutkay Sabri 1997 Drammen

  85. Inger Lise Skartlien 1967 Moss

  86. Ulf Torben Redi 1951 Halden

  87. Tone Rønoldtangen 1953 Nes i Akershus

  88. Arne Arnesen  1945 Ullensaker

  89. Lirigzona Berisha 1998 Ål

  90. Shakeel Rehman 1984 Moss

  91. Marit Bjørlo 1949 Vestby

  92. Vidar Schei 1972 LO/Fredrikstad

  93. Helen Bøsterud 1940 Bærum

Artikkeltags