Fordelt på kommunene våre:
Nore og Uvdal kommune: 80.261 kroner.
Rollag kommune: 61.719 kroner.
Kongsberg kommune: 617.619 kroner.
- Derav:
- 37.600 kroner fra Efteløt
- 42.000 kroner fra Hvittingfoss
- 72.060 kroner fra Jondalen og gamle Øvre Sandsvær
Flesberg kommune: 64.415 kroner.
Fornøyde
Tallene over er fra bøssene i kommunene. Så kommer Vipps, MCash, SMS og kontooverføringer de nærmeste dagene.
Både ordfører Eli Hovd Prestegården i Nore og Uvdal og varaordfører Haldis Prestmoen i Rollag var godt fornøyde søndag kveld.
– Når vi legger til giverstafetten på 16.646 kroner, så har hver innbygger bidratt med 55,81 kroner. Nå var det en del aom ikke var hjemme i dag, så jeg håper mange tar i bruk sms, Vipps og alle de andre mulighetene man har til å gi noe til TV-aksjonen, sier Haldis Prestmoen.
Snøen stoppet noen
Flesberg-ordfører Oddvar Garaas sier det for hans kommunes del har fått et resultat som er 4.607 kroner mer enn i fjor.
- Det meldes om hyggelig mottak av bøssebærerne. Noen kom ikke helt frem over alt pga snøfall i høyde, så det er nok noen som ikke har fått besøk. Men det er mulig med Vipps og meldinger, oppfordrer Garaas.
- Totalinntrykket er bra og innsamlingslederen er veldig fornøyd med bøssebærerne sin innsats, fortsetter ordføreren.
LES OGSÅ: Sjekk vinteren!
Giverstafetten
Penger samlet inn på andre måter en de gode gamle bøssene kommer i løpet av noen dager.
Her kommer innsamlede penger som registreres på giverstafetten.no:
Nore og Uvdal kommune: 50.067 kroner.
Rollag kommune: 16.646 kroner.
Flesberg kommune: 11.719 kroner.
Kongsberg kommune: 192.222 kroner.

Nå er innsamlingsaksjonen igang!